Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı Arasındaki Kavgayla İlgili İlk Açıklama Geldi

Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı Arasındaki Kavgayla İlgili İlk Açıklama Geldi

Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı Arasındaki Kavgayla İlgili İlk Açıklama Geldi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.06.2024
A+
A-

Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı Arasındaki Kavgayla İlgili İlk Açıklama Geldi

Son dakika | Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı neden kavga etti | Sebebi belli oldu

Bodrum’un Muğla ilçesinde gerçekleşen olayda, 72 yaşındaki iş insanı Kaya Sabancı, ünlü iş insanı Vedat Aşçı ve beraberindeki korumalar tarafından saldırıya maruz kaldı. Yaşananların arka planı ve detayları merak konusu oldu.

Bodrum’un Gölköy bölgesinde meydana gelen olayda, Mandarin otelin sahibi ünlü iş insanı Vedat Aşçı ve korumaları, evi Mandarin otel ve tatil sitesi içinde bulunan 72 yaşındaki Kaya Sabancı’ya saldırdı. Bodrum’daki Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Sabancı’nın yaşadığı kavga anı, Sabah gazetesi yazarı Funda Karayel’in köşe yazısında ayrıntılı şekilde aktarıldı.

Funda Karayel’in yazısı ise şöyle:

“Perşembe akşamı Bodrum Türkbükü’ndeki sosyetik sitede düzenlenen Yaza Merhaba partisindeydik. Gecenin ilerleyen saatlerinde bir anda küfür sesleri duyup ürperdik. Küfürler savuran kişi Kaya Sabancı, karşısındaki kişi ise Vedat Aşçı’ydı. Sonra ortalık karıştı…

Bodrum bildiğiniz gibi hırçın, öfkeli, her zaman olaylara meyilli. Geçtiğimiz yıl yazdığım Bodrum’un psikolojisi yazısını hatırlayalım. Bodrum geçtiğimiz yıldan da kötü durumda, mutsuz ve gergin. Hal böyle olunca olay çıkmaması da mümkün değil tabii.

Bu bayramın olayı benim de bizzat şahit olduğum işadamı Kaya Sabancı ile Vedat Aşçı arasındaki kavga oldu. Herkes ne olduğunu merak ediyor, Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran ve yat kaptanı Kemal Kocaoğlan, olayla ilgili hastane önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Kaya Sabancı’nın ‘beach club’a indiği sırada Vedat Aşçı ile karşılaştığı, daha önceden konutun eksikleri nedeniyle Vedat Aşçı ile aralarında husumet bulunan Sabancı’ya Aşçı’nın korumalarının saldırarak yumruk attığı ve kafasından darbedilen Sabancı’nın yere düştüğü, ardından ambulans çağrıldığı belirtildi. Benim şahit olduğum olaya gelince… Kaya Sabancı’nın alkol seviyesi biraz yüksekti ve Vedat Aşçı’nın ailesine ve kendisine küfürler savurdu. Her zaman olayların başlangıcında tetikleyiciye ve yaşanan olaya bakmak gerek. İlk açıklamayı yapan haklı olmuyor, mağdur olan da haklı olmuyor kimi zaman.

Bu olayın mağduru Vedat Aşçı’dır. Çünkü küfürlere maruz kalan, tahrik edilen Aşçı… Şiddeti savunmuyorum ancak kimsenin psikolojisi normal değil, kimse olayların başlangıcına odaklanmıyor sadece sonuca bakıyor.

Neden, nasıl ve sonuç olarak bakalım bu olaya. İki kişi arasında bir karşılaşma yaşanıyor ve bir anda ortam geriliyor, küfürler havada uçuşuyor.

Sonuç biri dayanamıyor ve tepkisini gösteriyor. Şimdi bu olayda isteyen hakkını istediği yerde arasın. Sen ne söylediğine ve yaptığına bak! Sonra olanları bir kez daha gözden geçir. Bir nokta daha var. Haksızlığa tepki gösterirken, haksızlık yapmamak gerek. Bunu unutmayalım olur mu?”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.