Erdoğan imzaladı: Avrupa’dan getirilecek eşya ve ilaçlarda vergi oranı artırıldı

Avrupa ülkelerinden getirilen ve değeri 150 Euro’yu geçmeyen eşya ile 1500 Euro’yu aşmayan ilaçlar için uygulanan yüzde 18 vergi oranı yüzde 20’ye yükseltildi. Karar, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Erdoğan imzaladı: Avrupa’dan getirilecek eşya ve ilaçlarda vergi oranı artırıldı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.04.2024
A+
A-

Her bir yolcu için kıymeti 150 Euro’yu geçmeyen eşya ile kıymeti 1500 Euro’yu geçmeyen ilacın Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda uygulanan yüzde 18 vergi oranı, 15 gün sonra yürürlüğe girmek üzere yüzde 20’ye yükseltildi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 4458 sayılı Gümrük Kanunu’nun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda değişiklik yapılmasında dair karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Erdoğan imzaladı: Avrupa'dan getirilecek eşya ve ilaçlarda vergi oranı artırıldı

15 GÜN SONRA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

4458 Sayılı Gümrük Kanunu’nun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararın 62’nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan yüzde 18 ibaresi yüzde 20 şeklinde değiştirildi. Bu uygulama 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

Aynı kararın 126’ncı maddesinin birinci fıkrasının (b) bendine “1500 avroyu aşmayan,” ibaresinden sonra gelmek üzere “bir gerçek kişiye gelen” ibaresi eklendi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.