Engelliler Haftası nedir? Engelliler Haftası ne zaman kutlanır?

Engelliler Haftası’nın ne zaman olduğu birçok kişi tarafından sorgulanıyor. Peki, Engelliler Haftası nedir? Engelliler Haftası ne zaman kutlanır?

Engelliler Haftası nedir? Engelliler Haftası ne zaman kutlanır?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.04.2024
A+
A-

Özel bir hafta olan Engelliler Haftası’nda yaşanan sorunlarla ilgili ve engellerin aşılması amacıyla programlar yapılacak. Peki, Engelliler Haftası nedir? Engelliler Haftası ne zaman kutlanır?

ENGELLİLER HAFTASI NEDİR?

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır.

Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır.

Okullarda her gün ayrı bir engellilik konusu işlenir. Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

ENGELLİLER HAFTASI TAKVİMİ10 Mayıs Engelliler Haftasının açılışı11 Mayıs Görmeyenler günü12 Mayıs İşitme ve Konuşma Kusurluları günü13 Mayıs Ortopedik Engelliler günü14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler günü15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar günü16 Mayıs Engelliler Haftasına genel bakış.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.